30 day book challenge - day 1

17. července 2011 v 9:16 | Kristyna |  30 day book challenge

Den první - Oblíbená Kniha

Kniha: Hostitel
Autor: Stephenie Meyer
Série: Hostitel
Díl: První
Anotace: Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.


Abych pravdu řekla, teď by mě zajímalo kolik lidí kroutí hlavou. Popravdě, moje oblíbená kniha je doopravdy Hostitel. Někdo si může říct, že je to jen další slátanina od spisovatelky nechvalně známeho Stmívání, ale podle mě tato kniha je pravý opak zmíněné ságy o upírech.
Knihu jsme dostala den po vánocích od mého otce, jako taký po-vánoční dáreček. Do teď mu za to děkuju.
Kniha mě chytla za srdce už od začátku, byla přesně to co jsme hledala - akce, nenávist z které vznikne láska, pochopení, pomoc, krvežíznivost hostitelů a také statečnost lidí a poutnice.
Pokud si správně pamatuju - tak jsme zde i pobrečela nad určitou částí - spíš jich bylo více. Ti kteří knihu četli, určitě ví, které myslím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kacennnka Kacennnka | Web | 17. července 2011 v 11:04 | Reagovat

Tak koukám, že Hostitele má rádo čím díl tím víc lidí, což mě těší... :) Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih... :)

2 Kacennnka Kacennnka | Web | 17. července 2011 v 11:05 | Reagovat

A ještě něco... :D I když je to udělané, aby byla vždy jedna kniha, každý si to může udělat podle svého, takže by ani tolik nevadilo, kdybys měla někde víc knih... :)

3 Lucinda Lucinda | Web | 20. srpna 2013 v 22:22 | Reagovat

Já tuhle knihu zbožnuju :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamabuttonTOPlist