Červenec 2011

30 day book challenge - day 1

17. července 2011 v 9:16 | Kristyna |  30 day book challenge

Den první - Oblíbená Kniha

Kniha: Hostitel
Autor: Stephenie Meyer
Série: Hostitel
Díl: První
Anotace: Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.


Abych pravdu řekla, teď by mě zajímalo kolik lidí kroutí hlavou. Popravdě, moje oblíbená kniha je doopravdy Hostitel. Někdo si může říct, že je to jen další slátanina od spisovatelky nechvalně známeho Stmívání, ale podle mě tato kniha je pravý opak zmíněné ságy o upírech.
Knihu jsme dostala den po vánocích od mého otce, jako taký po-vánoční dáreček. Do teď mu za to děkuju.
Kniha mě chytla za srdce už od začátku, byla přesně to co jsme hledala - akce, nenávist z které vznikne láska, pochopení, pomoc, krvežíznivost hostitelů a také statečnost lidí a poutnice.
Pokud si správně pamatuju - tak jsme zde i pobrečela nad určitou částí - spíš jich bylo více. Ti kteří knihu četli, určitě ví, které myslím.

30 day book challenge

17. července 2011 v 9:00 | Kristyna |  30 day book challenge
Takže je to tu, zapojila jsem se do "30 day book challenge", která je pořádána kacennnka na blogu kacennnka.blogspot.com. Cílem tohoto 30-denního meme je zveřejnit příspěvek na dané téma, které se k tomu dni váže.
~ Day 01: Oblíbená kniha
~ Day 02: Neoblíbená kniha
~ Day 03: Kniha, která tě rozesměje
~ Day 04: Kniha, který tě rozbrečí
~ Day 05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít
~ Day 06: Oblíbená YA kniha
~ Day 07: Kniha, ze které umíš recitovat/ citovat
~ Day 08: Kniha, která tě děsí
~ Day 09: Kniha, ze které ti je špatně
~ Day 10: Kniha, která změnila tvůj život
~ Day 11: Kniha od tvého oblíbeného autora
~ Day 12: Kniha, která nejvíce připomíná tvůj život
~ Day 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíce podobná
~ Day 14: Kniha, jejíž hlavní postavu by sis chtěl/a vzít
~ Day 15: První kniha, kterou si přečetl/a jako dítě
~ Day 16: Nejdelší kniha, jako jsi kdy četl/a
~ Day 17: Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a
~ Day 18: Kniha, kterou máš rád/a, ale jsi v rozpacích, když to musíš říct
~ Day 19: Kniha, která tě změnila
~ Day 20: Knihu, kterou jsi nejvíc krát četl/a
~ Day 21: Oblíbená obrázková kniha z dětství
~ Day 22: Kniha, kterou se chystáš číst
~ Day 23: Kniha, o které říkáš, že jsi ji četl/a, ale není to pravda
~ Day 24: Kniha, ve které je tvá oblíbená scéna
~ Day 25: Oblíbená kniha, kterou jsi četl/a ve škole
~ Day 26: Oblíbená non-fikce
~ Day 27: Oblíbená fikce
~ Day 28: Kniha, kterou jsi naposledy četl/a
~ Day 29: Kniha, kterou právě čteš
~ Day 30: Nejlepší kniha, kterou jsi letos přečetl/a

Letní čtení (aneb cestujeme s knihami)

15. července 2011 v 10:39 | Kristyna |  Blog
Takže, i když je to už pár dní, tak až teď jsem našla čas, napsat že jsem se zapojila do letního čtení, které "hostuje" Abyss a Syki. Letní čtení je vlastně virtuální cestování po kontinentech. Já si zvolila cíl - Amerika. Už jenom kvůli Kanadě, kolébce hokeje.
Takže, já osobně jsem zvedavá jak dokážu splnit úkol, který zní přečíst 18 knih. To je 9 knih na měsíc.
Toto bude sloužit jako můj list, kde se pokusím zapisovat svoje "úspěchy".
2 Knihy - IRSKO
Angelologie -
Škola noci 1: Označená -
4 Knihy - BELGIE
Škola noci 2: Zrazená -
Přechod - (Právě čtu)
6 Knih - ŠPANĚLSKO

8 Knih - EGYPT
10 Knih - KEŇA
12 Knih - TANZÁNIE
14 Knih - KANADA
16 Knih - MEXIKO
18 Knih - ARGENTINA

Upíří deníky - novinky

15. července 2011 v 10:22 | Kristyna |  Novinky ze světa knih
Právě jsem se dočetla, že nakladatelství fragment připravuje další čtyři knihy upířích deníků. Z toho dvě vyjdou už letos, první se jmenuje Zajetí a vyjde 21. září, druhá Osvobození vyjde 10, listopadu.

upiri deniky7_zajeti_s150
upiri deniky8_osvobozeni_s150


A samozřejmě jsou v pánu i Stefanovy deníky. První díl - Zrození - vyjde už 16. srpna. Druhý díl 14. října.

Na další dvě pokračování upířích deníků a taky třetí díl Stefanových deníků se můžeme těšit v prvním pololetí příštího roku.

upiri deniky_stefanovy deniky1_zrozeni_s150

Moje Maličkost

11. července 2011 v 17:33 | Kristyna |  O mě
Takže, asi jako správná majtelka blogu bych se měla představit, aby jste mě trochu lépe poznali.Všeobecně o mě:
Jméno: Kristýna, můžete ji ale samozřejmě i říkat magore, debilko a nebo cvoku. Nic z toho ji neurazí.
Přezdívka: Keepitsimple; Kika, Kiki, Meldy, a nebo ty zmíněné nahoře.
Datum narození: 22.3.1995; šťastná šestnáckta.
Studuje: Informační Technologie/Informatika v ekonomice; v září nastupuje, a bude se pokoušet úspěšně dokončit druhý ročník


Pár/Více detailů o mě, které můžou, ale také nemusí zajímat

Prakticky vzato, jsem tipická puberťačka, která tlamuje svím rodičům, ignoruje svoje rodiče, ráda si vyjde někam ven a protelefonuje/prosmskuje milóny. A ráda bych se vám představila v trochu podrobné ... biografii? Moc odbornej název, protstě toto berte jako obdobu blogařského profilu v mém podání.

Věci, které mám ráda a pro které bych zabíjela, v trochu podrobnějším provedení.

Moje rodina: Popravdě, moji rodiče mě lezou na nervy co 10 sekund, určitě to znáte "běž umít nadobí", "vynes koš", "udělej to" a "zapomělas na to" nebo "proč dělás všechno napůl? to abych si dělal/a sam/a"... Blah Blah... Ano to je pravda, ale to je asi všude stejné. Takže moje mamka se jmenuje Aranka, což je podle mě vzkutku nezvyklé jméno, sice krásné, ale vím že ve svém životě s ním měla hodně problémů. Můj taťka se jmenuje Milan - to je snad nejkrásnější jméno na světě, a nemá s tím nic společného má posedlost na jména začínající písmenem m (Milan, Michal, Michael, Martin, Marián....) - blah. Moje maka pracuje jako zdravotní serstra v nemocnici na chirurgické ambulanci, a vždy když dojde domů tak mě vykládá co za pošuky tam měla, a jak je málem přizabila když je jenom viděla. Sama o sobě je velmi zábavná ženská, ale tak neskutečně náladová až to néni možné. Taťka pracuje jako svářeč, a přitom si dělá vysokou, aby pak mohl sedět na zadku, a poroučet (to mu bude sedět fakt skvěle). A mimochodem pro mě je to nejúžasnější chlap na světě, už jen kvůli tomu, že mě představil nejúžasnějšímu sportu na světě.

Mazlíčci: Kdyby jste přišli k nám, tak si snad řeknete že jste přišli do zoo, doma máme hrozně moc zvířat. Tak je začnu jemnovat po jednom. Pes - Ben(bišon), Pes - Kokin(pudl), Kočka - Perla(Britská lilavitá), Kocour - Mikeš(Domácí kočka), Morče - Šmudla(chrochtá jak prase), Králík - Lojza(Stříbrňáček můj, v kleci je dohromady s morčetem a věřte nebo ne, to morče je tak vyžrané, že je větší jak on), Pták - Žako - Bubu/Bubák/Magor a milion stopádesátosm rybiček.

Hokej: Překvapuje vás to? No tož to máte blbé. Hokej je absolutně nějúžasnější, nejrkásnější sport na světě. Do slova a do písmene jsem na něm závislá(Asi tak jak na knihách a The Vampire Diaries). Nebudu to moc roztahovat a prostě řeknu jen můj nejoblibenější tým - Pittsburg Penguins. Pokud si se mnou chcete pokecat o hokeji - tak si mě přidejte na msn (níže).

Knihy: Takže to o čem je tento blog, knihy, knihy, knihy a knihy.
Moje oblíbená kniha: Angelologie; Hostitel.
Oblíbený/á spisovatel/ka: Danielle Trussoni.
Oblíbená knížní postava: Ian O'shea (Hostitel); Percival Grigori(Angelologie)
Abych pravdu řekla, ke knihám jsem se dostala teprve před rokem, kdy mě rodiče koupili všechny díli Stmívání. Od té doby mě čtení chytlo a pokouším se číst jak to jen jde. Bohužel moje knihovnička je zatím malá, pramalá - pohopouhých 22 titulů. Smutné. Doufám, že v budoucích se mě rozroste. Mimochodem, někdy bych fakt moc ráda chtěla zkusit knihu v angličtině.

Seriály a filmy: Toto néni zas tka moje silná stránka, ale ráda se podívám na nějaký ten seriál, mezí mě oblíbené patří například How I met your mom, Glee, The vampire diaries, Pretty little liars, The big bang theory, trueblood a smallvile.

Jídlo: MILUJU PIZZU, ŠPAGETY A HLAVNĚ MASO NA JAKKOLIV!!! To zní jak od pošahaného pošuka.

Hudba: Višchni říkají, že ohledně hudby jsem divný patron, i když mám skvělej vkus. Důvod? Poslouchám absolutně všchno - metal, pop, rock, hip-hop (pouze českej mě nesedí), dance, screamo, prostě absolutně všchno až na trance a ten divnej house styl.
Oblibené skupiny: 30 second to mars, 3 door down, Adept, black veil brides, paramore, versaeemerge, all time low, corrsfade, there for tomorrow, three days grace, Hollywood undead, Kiss, Nazareth, Scorpions, Sum 41, Journey, Nirvana, Anberlin, Depeche mode, Bon Jovi, The prodigy, Hadouken!, Raunchy, JLS, Breaking Benjamin, Black eyed peas, Sonic Syndicate, Atreyu, Apocalyptica, Silverstain, Skillet, Hurts, The pretty reckless, 3oh3, Remady a mnohem více.
Oblíbené zpěvačky: Lady Gaga, Rihanna, Alanis Morissette, Cher, Christina Aguilera, Shontelle Ke-dolar-ha.
Oblíbení zpěváci/DJ: David Guetta, Flo-Rida, Dj Antonio, James Morrison, Usher, Eminem....


To zatím asi vše tak co mě leze do mozku :)

Giveaway by Teresinha

11. července 2011 v 15:38 | Kristyna
Jak jsme prolézala blogy, které sleduju, narazila jsem na tuhle skvělou Give Away. :3

button


Možná by jste se taky chtěli zůčastnit, tak jako já :)

Zpět u Blogaření, můj první příspěvek

11. července 2011 v 14:05 | Kristyna |  Blog
Takže jak to říct, po nějaké dlouhé době co jsem strávila pouze sledováním blogů, a prakticky vůbec nepřispívala, jsem si řekla, že bych se k tomuto krásnému 'koníčku' mohla zase vrátit. Ale tentokrát v jiném stylu, než před pěti lety, to mě bylo 11/12, a prakticky jsem nepsala o ničem jiném než jaké nové oblečení si koupila Avri Lavinge, a nebo že nádherná slečna "Bondová" si nechala udělat botox, a taky jsem se rozčilovala nad tím, že lidi říkají o Kelly Clarksonhnusné věci, jako že je špakaté prasátko. Tak tomuto se vyhnu jak jen to půjde.

Takže, abych se vrátila k tématu, tento blog bude zaměřen na to co mě v tuto dobu ucvhátilo nejvíce, to jsou knihy. Moje láska ke knihám začala před rokem, předtím jsem si ani nedokázala představit že někdy bych sama od sebe otevřela knížku. A nebo snad na úkor nějaké krásné sukničky si nějakou koupila. Boha to by mě před tím ani nenapadlo. Zajímavé jak se za rok vše dokáže změnit.

Takže kromě toho, že se budu snažit vám zde psat moje vlastní recenze na knihy, názory, hodnocení, tak se taky pokusím zjišťovat nějaké novinky.

Dalé zde taky můžete očekávat nějaké články o oblíbených seriálech, jako The Vampire Diaries, Glee nebo The Pretty Little Liars. Taky něco málo ze světa filmu a zejména hudby! Budu se vám snažit představit moje oblíbené písničky, při kterých ráda usinám, relaxuju, studuju, nebo čtu.

Prozatím děkuju, a těším se na vaše komentáře.

KristynabuttonTOPlist